Lietuvių English
Varioderm Fine Line
Varioderm Fine Line

Varioderm produktų linija yra naujos kartos labai koncentruota hialurono rūgštis su kryžminėmis jungtimis, skirta naudoti esant įvairioms indikacijoms odoje ir poodyje ir  duodanti ilgalaikius klinikinius rezultatus.

Mūsų tikslas kuriant šį produktą buvo surasti ilgalaikį sprendimą veido odos senėjimo procesui suvaldyti.
Šio tikslo siekdami mes ir sukūrėme Varioderm produktų liniją, kurią sudaro naujos kartos injekuojama hialurono rūgštis, atkurianti jaunatvišką išvaizdą.
Kiekvienais metais tūkstančiai žmonių visame pasaulyje pasinaudoja raukšlių šalinimo su hialurono rūgštimi procedūromis. Daugiau nei 6 milijonai žmonių jau džiaugiasi šios procedūros teigiamu poveikiu.

Hialurono rūgštis yra natūralus ir labai svarbus mūsų kūno komponentas. Jos esama įvairiose kūno srityse, pvz. akyse, sąnariuose, odoje. Laikui bėgant hialurono rūgšties kiekis natūraliai mažėja ir dėl to oda praranda stangrumą, atsiranda raukšlės. Norint sėkmingai kovoti su šiais senėjimo požymiais reikia atstatyti hialurono rūgšties kiekį odoje. Tai galima padaryti suleidžiant hialurono rūgšties tiesiai į įvairius odos audinio sluoksnius.
Hialurono rūgštis puikiai dera su žmogaus organizmu ir jau daugelį metų yra naudojama įvairiose medicinos srityse, kaip pavyzdžiui oftalmologijoje ir ortopedijoje.

Varioderm produktų liniją sudaro  negyvulinės kilmės produktai, kurie nereikalauja išankstinio testo dėl galimos alergijos ir neturi savo sudėtyje anestetikų ar konservantų.

Koncentracija 6 mg / ml
Kryžminės jungtys Su DVS
Injekcijos Adatų dydis 30 G, puikios elastinės savybės.
Pakuotėje 2x1.0 ml.
Paskirtis Vidutinėms raukšlėms
Tarpuakio raukšlėms (Glabella)
Perioralinėms ir Periorbitalinėms raukšlėms
Injekcijų sritis Viršutinis ir vidurinis dermio sluoksniai
Išlieka Apie 3-6 mėnesius
Leidimo technika Taškinė, kryžminė, vėduoklinė, retrogradinė technikos arba jų kombinacijos.


Kiekvienoje pakuotėje
VARIODERM FINE LINE
Yra:

 • 2 vienkartiniai, sterilūs, užpildyti 1 ml. preparato švirštai
 • 4 vienkartinės sterilios adatos 30G
 • pakuotė
 • preparato atsekamumo kodas

Laikyti kambario temperatūroje +2C and +25C.

VARIODERM® produktai yra pagaminti iš negyvulinės kilmės hialurono rūgšties. Tai yra medicininiai preparatai, kuriuos gali suleisti tik gydytojas, praktikuojantis veido raukšlių užpildymą injekcijomis į odą ir poodinius audinius.

Prieš injekciją sritis, kurioje bus atliekama procedūra, turi būti kruopščiai nuvalyta dezinfekuojančiu tirpalu. Procedūra yra greita ir lengva. Dėl preparato nepaprasto klampumo ir elastingumo bei pakuotėse esančių plonų adatų, injekcijos yra tikslios, nesudėtingos ir beveik beskausmės. Jei pacientas yra labai jautrus, galima naudoti anestetinį kremą. Kai kuriose ypač jautriose srityse, kaip pavyzdžiui lūpų srityje, rekomenduojama naudoti vietinę nervus blokuojančią anesteziją.

Pakuotėse esančios plonos adatos (26-30G) leidžia lėtai suleisti VARIODERM® produktus į vidurinį ar gilųjį odos sluoksnį arba į poodinius audinius naudojant įvairias technikas: taškinę (tunelinę arba kryžminę), serijinę arba vėduoklinę techniką, arba jų kombinacijas. Po injekcijos sritis, kurioje buvo atlikta procedūra, turi būti lengvai pamasažuojama, kad implantas pasiskirstytų tolygiai.

VARIODERM® produkto kiekis priklauso nuo raukšlės gilumo bei norimo pasiekti efekto.
Naudojant VARIODERM® produktus yra lengva pasiekti optimalų rezultatą su mažesniu preparato kiekiu. Nereikia leisti daugiau preparato nei būtina. Daugiau informacijos rasite pakuotės informaciniame lapelyje.
PRODUKTO NAUDOJIMAS
Dr. A. Alsoufi, plastikos chirurgas, Vokietija
Šios instrukcijos gali būti naudingos plastikos chirurgams-dermatologams bei kitiems estetinės medicinos specialistams ir gydytojams, atliekantiems veido jauninimo procedūras su užpildais.

INFORMUOTAS SUTIKIMAS
Yra būtina informuoti pacientą tiek apie laukiamus rezultatus, tiek ir apie galimas komplikacijas. Rekomenduojama be žodinio paaiškinimo pateikti ir atspausdintą medžiagą apie VARIODERM užpildą, nurodant, ko galima tikėtis injekcijos atlikimo dieną ir artimiausiu metu po procedūros. Kadangi ši procedūra keičia veidą milimetrais, gali kilti konfliktas tarp paciento dramatiškų lūkesčių ir subtilių procedūros rezultatų. Būtina informuoti pacientą, kad 12val po procedūros nenaudotų kosmetikos implanto srityje ir 1-2 savaites vengtų tiesioginio kontakto su karščiu (saulė, sauna, soliariumas, ir pan).

PLANAVIMAS
Šių instrukcijų autorius paprastai skiria mažiausiai 20min. paciento konsultacijai prieš numatytą injekciją, kurios metu paaiškina pačią procedūrą ir nustato galimas kontraindikacijas. Paprastai autorius prieš procedūrą padaro daugiau nei 2 nuotraukas skirtingais kampais. Pieštuku pažymėtos linijos ant paciento veido padeda planuoti procedūrą.

PRODUKTO NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS
 1. Pradėkite procedūrą nuvalydami veidą švelniu valikliu ir dezinfekuodami procedūros vietą, kad išvengtumėte galimos infekcijos. Procedūrą reikia atidėti jei pastebite beprasidedančią ar pilnai išsivysčiusią infekciją ar uždegimą procedūros srityje.
 2. Varioderm gelis suleidžiamas plona, sterilia adata į gilųjį odos sluoksnį arba poodinius riebalus. Varioderm produktas gali būti suleistas sukeliant minimalų diskomfortą. Norint visiškai išvengti diskomforto galima atlikti vietinę ar blokuojančią anesteziją.
 3. Daugeliu atvejų geriausi rezultatai gaunami naudojant retrogradinę, linijinę techniką.


     
Lėtai traukite adatą tuo pačiu metu tolygiai spausdami stūmoklį ir išstumdami ploną Varioderm produkto sluoksnį, tuo pačiu vengdami perdozavimo.
Tam tikrais atvejais, priklausomai nuo odos storio ir pasirinkto produkto koncentracijos, galima naudoti ir kitokias technikas (mikropunktūrą, daugybinių sluoksnių techniką). Primename, kad vidutinis odos storis yra ne daugiau nei 2mm. Visais atvejais privalu užbaigti procedūrą pamasažuojant procedūros sritį, kad gelis pasiskirstytų lygiai ir atrodytų natūraliai.
 Injekcijos gylis su VARIODERM produktuNEIGIAMOS REAKCIJOS
Šalutinis poveikis yra retai stebimas, tačiau galimas nedidelis patinimas ir lengvo-vidutinio laipsnio paraudimas. Yra užregistruota keletas edemos atvejų, ypač po lūpų apimties didinimo. Šios reakcijos pilnai išnyksta po 2-4 dienų. Kai kuriais atvejais rekomenduojama pacientui skirti priešuždegiminių vaistų, pvz. Diclofenac arba Iboprufen. Norint sumažinti patinimą ar diskomforto jausmą galima uždėti šalčio kompresą.

SVARBU ATSIMINTI
Varioderm produkto injekcijas privalu atlikti giliajame odos sluoksnyje (arba poodiniame sluoksnyje). Dėl produkto didelio klampumo, didelio tankio ir aukšto kryžminių jungčių laipsnio pacientui reikia mažesnio Varioderm produkto kiekio lyginant su kitais užpildais - apytiksliai 50% mažiau - tam pačiam rezultatui pasiekti. Klinikiniai ir laboratoriniai testai parodė, kad Varioderm gelis pasižymi šiomis klinikinėmis, fizinėmis ir biologinėmis savybėmis: Varioderm gelis yra biologiškai suderinamas, netoksiškas, savaime suyrantis, neabsorbuojamas ir nemigruojantis.
Experimentiniai ir biosuderinamumo tyrimai parodė, kad Varioderm produktai yra ilgai veikiantys ir saugūs. Histologiniai tyrimai parodė, kad VARIODERM®Subdermal produktas vis dar veikia žiurkės odoje po 3mėn ir po 7mėn.:
Pav.1.
VARIODERM® implanto kapsulė žiurkės odoje, šiek tiek padidintas vaizdas. Didžioji kapsulė susideda iš akyto jungiamojo audinio (rausvos spalvos), kuriame yra daug mažų inkapsuliuotų gelio dalelyčių (A) (nudažytų mėlynai). Apačioje dešinėje pusėje yra poodinis riebalinis audinys (B).
Pav.2.
VARIODERM®Subdermal:  7mėn. po injekcijos į žiurkės hipodermį (padidinta 10 kartų). Akytame jungiamajame audinyje (rausvos spalvos) yra daug mažų inkapsuliuotų gelio dalelyčių (nudažytų mėlynai). Nestebima jokia uždegiminė reakcija (nėra gigantiškų daugiabranduolinių ląstelių, nėra makrofagų).
Pav.3.
Palyginimas VARIODERM® patvarumo su kitais hialurono rūgšties užpildais: lyginamasis kinetinis tyrimas demonstruoja VARIODERM® privalumą – tik po vienos injekcijos stebima iki dviejų kartų didesnis produkto ilgaamžiškumas nei kitų užpildų atveju.
Pav.1
fine_lineDAUGIAUSIAI KRYŽMINIŲ JUNGČIŲ TURINTI HIALURONO RŪGŠTIS PASAULYJE
Ankstesni gamybos būdai leidžia sukurti įvairios kokybės hialurono rūgštį: tai gali būti daugiau ar mažiau atskiestas vienfazis tirpalas arba dalelių suspensija. Tačiau tradiciniai hialurono rūgšties gamybos procesai neleidžia pasiekti optimalaus rųgšties tvarumo odoje po injekcijos. Būtent todėl ADODERM GmbH nuspręndė sukurti naujos kartos hialurono rūgštį, kuri ilgiau išliktų veikli odoje.

Valymas
Hialurono rūgštis esanti VARIODERM® produktuose yra gaunama bio-fermentacijos būdu. Po kurį laiką trunkančio kryžminių jungčių formavimo proceso gautas gelis yra išvalomas.

Dalelių suformavimas ir homogenizacija
Labai koncentruota ir kryžmines jungtis suformavusi hialurono rūgštis, turinti žymiai geresnį klampumą nei pradinė medžiaga, yra suskaidoma į daleles ir stabilizuojama, ir nereikalauja skiedimo. Šis metodas yra vadinamas naująja „Vienfaze dalelių technologija“ (angl. „Monophasic Particle Technology, MPT“)

 Sterilizacija ir pakavimas
 Užpildyti stikliniai švirkštai  yra sterilizuojami ir supakuojami į apsauginę plėvelę. Po to švirkštai, informacinis lapelis, etiketės  ir adatos sudedami į dėžutę.

Testas ir išleidimas į rinką
Prieš pateikiant produktą į rinką atliekami visi testai, kurių reikalauja Europos farmakopėja ir tarptautiniai standartai (sterilizacijos, bakterinių endotoksinų, pH lygio ir pan.)
 
basic    
Hialurono rūgštis
(106 Daltons)
Sprendimas tarp 
6-27mg/ml


Pratętas
kryžminimo susiejimo
procesasParticularisation
Homogenisation
Kaip ilgai išlieka rezultatai?

VARIODERM® išlieka odoje nuo 3 iki 18mėn. Daugybinės kryžminės jungtys užtikrina lėtesnę VARIODERM® produkto rezorbciją audiniuose. VARIODERM® produkto tvarumas odoje priklauso nuo paciento odos tipo, amžiaus ir gyvenimo būdo, o taip pat ir nuo injekcijos atlikimo technikos bei srities, kurioje atliekama procedūra. Siekiant optimalaus rezultato ir korekcijos tvarumo, gali reikėti dalinai pakartoti procedūrą.

Ar reikia imtis kokių nors atsargumo priemonių?
 • Po procedūros rekomenduojama uždėti ledo ar šaldantį kompresą, kad sumažintumėte laikiną uždegimą injekcijos vietoje.
 • Pirmas 12val po injekcijos reikėtų vengti makijažo.
 • Klientas taip pat turėtų vengti saunos, garinės pirties, UV spindulių ir šalčio 10-ies dienų bėgyje po procedūros.
 • Ruošiantis ilgiau būti saulėje procedūros atlikimo srityje reikėtų naudoti kremą nuo saulės.
Ar yra kokių kontraindikacijų?
VARIODERM® produktų neturėtų naudoti nėščios moterys ir maitinančios motinos. Taip pat jo neturėtų naudoti sergantieji auto-imuninėmis ligomis, turėję alergiją ar ypač jautrūs hialurono rūgščiai, imuno-terpiniai pacientai. VARIODERM® neturėtų būti leidžiamas esant uždegiminiai ar infekuotai odai (aknė, herpis, pūlinėlinė ir pan.), arba odai linkusiai formuoti hipertrofinius randus. Taip pat šio produkto nereikėtų naudoti kartu su lazeriniu gydymu, cheminiu šveitimu ir dermabrazija. Paciento konsultacija prieš procedūrą leis jums sužinoti jo(s) ligos istoriją, ypač ankstesnes estetines procedūras (tokias kaip  injekcijos) ir nuspręsti, ar VARIODERM® yra tinkamas šiuo konkrečiu atveju.
Daugiau informacijos rasite informaciniame lapelyje VARIODERM® produkto pakuotėje.

Ar yra koks nors nepageidaujamas poveikis?
Kaip ir kitų užpildų atveju, po injekcijos gali atsirasti patinimas ir/arba paraudimas, gali ir paskaudėti. Šie simptomai paprastai išnyksta per keletą valandų, dienų ar, išimtiniais atvejais, per savaitę. Mokslinėje literatūroje yra aprašyti keli reti nekrozės, abscesų, granulomos ir padidinto jautrumo hialurono rūgščiai atvejai. Tokiai reakcijai užsitęsus ar atsiradus kitiems šalutiniams poveikiams reikia nedelsiant pranešti apie tai savo gydytojui, kad būtų galima skirti reikalingą gydymą. Taip pat reikėtų apie tai informuoti distributorių. Prieš procedūrą prašome informuoti pacientą apie galimus šio produkto šalutinius poveikius.